1. kapitola - Milý Deníčku...

26. srpna 2010 v 15:19 | ♂Pobertka♀
Máte tady 1. kapitolu Lily' s Flower. Je to jakoby taková úvodní kapitolka :)
Celý článek

17. listopadu
Diary

Milý deníčku…
Jmenuji se Lily Evansová, je mi 14 let, a právě jsem se rozhodla, že si budu psát deník. Zase Potter a jeho parta… Zase nachytali Severuse. Nechápu, co proti němu mají. Vždyt' je to normální kluk. No dobře, no. Za tak normální není… Nosí oblečení po matce a je ze Zmijozelu… Ale nechápu proč by ho zrovna kvůli tomu neměli mít rádi. Z té jejich partičky je mi nejsympatyčtější Remus. Ten se s nimi do všeho nějak extrémě nezapojuje…
Ale  ve škole to oproti tomu všemu bylo dobrý. Celkově jsem získala 50 bodů pro Nebelvír. A mamka mi poslala poslala (už jsem jí naučila, jak seposílá dopis po sově) velkou čokoládu s oříšky. Tu mám v mudlovském světě nejraději. Ale v kouzelnickém mi nejvíce chutnají dýňové paštičky. Na Obraně Proti Černé Magii u nás zaskakoval Sir Nicholas De Mimsy Propinghton - Skoro bezhlavý Nick. No, popravdě řečeno to byla docela nuda. Ale na lektvarech s Křiklanem mě do dneska hodně bavilo. Připravovali jsme lektvar na zvětšení předních zubů. Sice nevím, kdo by ho nějak využil (možná tak veverka, která by se chtěla líbit starším bobrům) ale bavilo mne to. Dokonce byl James  milý. Křiklan nás rozděloval do dvojic, a mně dal k Jamesovi, a… Pomáhal mi, byl milý, od něj by se spíš čekalo, že si dá nohy na lavici, řekne "Tak to připrav, ,Evansová' ".  Ale tentokrát byl prostě milý. Ale na druho stranu… To s tím Sevem…
Dneska jsme měly výjezd do Prasinek. S Emilií jsme navštívily Medový ráj, a taky jsme byly u Taškáře, a koupily jsme si bomby hnojůvky. A Emilia si také koupila Žertovný pytlík. To je tam taková novinka. Je to látkový pytlík, a v něm jsou různé žertovné předměty. Co já vím, tak tam jsou Bonbóny moukáčky - Když ho někdo strčí do pusy, tak se promění v mouku - Hrášek nezrálek - Může se vařit, jak dlouho chce, ale nikdy se neuvaří - Čajový záček zapácháček - jakmile si z něj uvaříš čaj, tak vybuchne, a po celé místnosti je cítit hnojivo, a podobné věci. To, kdybych tady všecko napsala, tak bych psala až do rána. Je tam toho opravdu hodně. V Medovém Ráji jsem si koupila Samočistící perly na zuby, 1 lízátko tisíckrát jinak, 3 krabičky bertíkových fazolek, a 5 čokoládových žabek s kartami do sbírky.
Dnes večer se v Nebelvírské společenské místnosti pořádá párty na téma Černá Magie. Pořádají to Potter a jeho parta. Já bych zůstala v ložnici, to jo, ale… Remus mě pozval, říkal, že tam bude plno sladkosti, a budou se zdarma rozdávat…Já bych šla i bez toho, když mě někdo pozval. Remus ještě říkal, že si James přeje, abych tam šla, a at' mu udělám radost… Ale tomu nevěřím…že by Potter chtěl zrovna MĚ na té oslavě? Emilia je taky pozvaná. Tak tam budu mít alespoň kamarádku. Emilia je dobrá kamarádka. Dokonce moje NEJLEPŠÍ kamarádka. Mám i jiné kamarády. Ale Emilia je prostě nejlepší. Ta párty bude začínat už za hodinku. Na jednu stranu se mi tam moc nechce, a ne druhou stranu… Co když Remus říkal pravdu. Co když mě tam James opravdu chtěl… James je poslední dobou opravdu milý…Více milý než kdy jindy. Ale zase bějak extrémně milý není. Na mě docela jo, ale na Severuse ne. Pořád ho s Blackem a Peterem otravují. Remus mezi ně také patří, ale ten je spíše tichý. A většinou si čte knihy místo otravování Seva. Sev je přitom naprosto normální, milý, a hodný kluk. Znám ho už dlouho. Znala jsem ho i před tím, co jsme jeli poprvé do Bradavic. To ON mi řekl, že jsem čarodějka. Ten den si vybavuji naprosto přesně. Houpali jsme se s Petunií na houpačkách, a já jsem vyletěla… Ale nespadla jsem… Prostě jsem letěla, a dopadla jsem na zem, a Patty říkala, že mamka s tat'kou říkali, abych s tím zkoncovala, a pak najednou z křoví vylezl Severus, a řekl mi o tom. Když jsme jeli do Bradavic, seděli jsme v jednom kupé. Ale pak mě moudrý klobouk zařadil do Nebelvíru, a jeho do Zmijozelu. Už jsme si spolu nemohli povídat, tak, jako předtím, denně o prázdninách. Ale ted' už jsme si na to zvykli. Počkat…Emilia mě volá. Stejně už ti nemám co povědět, Deníčku. Tak zase zítra.
S láskou… Tvoje Lily.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tereza Tereza | Web | 26. srpna 2010 v 15:26 | Reagovat

Zvu ke čtení romantické e-knihy pro dívky o Marině, která musela do vílího gymnázia a v něm potkala elementární bytosti: elfy, víly, mořské panny, nágy (napůl lidi, napůl hady), dryády, kentaury atd. Mezi nimi hledá matku a svou lásku. Netuší, že je vílí princeznou.
Čte se zdola na pokráčko od 1 až do 39. Druhý díl vzniká během léta, už jsou tam  kapitoly ze sekundy,  a jak se dělá horoskop.

2 Liliane Evans Liliane Evans | E-mail | Web | 26. srpna 2010 v 15:35 | Reagovat

krásna kapitola :), najviac sa mi páčil ten hrášok, taký by som mohla dať mame do polievky :D, to s tým lízatkom bolo fakt originálne, mňa by to ani nenapadlo :D, krásna kapča :), tešim sa na ďalšiu :):)

3 Liliane Evans Liliane Evans | E-mail | Web | 26. srpna 2010 v 16:02 | Reagovat

je to skvelé, len mi tu chýbalo nástupište 9 a 3/4 a tak, proste úvod do ročníka, no i tak je to originálne ;)

4 Lily :) Lily :) | Web | 26. srpna 2010 v 16:44 | Reagovat

hezky napsané :)) a díky za hlas pro Maxe :)

5 Hakky Shika Shun Hakky Shika Shun | Web | 26. srpna 2010 v 16:44 | Reagovat

Zajímavé

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama